Холестерин і що з ним робити

Холестерин і що з ним робити

23 червня
Останнім часом багато розмов ведеться про холестерин, його різновиди, шкоду та користь. Інформації багато, проте часто вона суперечлива та погано структурована.
Холестерин (або холестерол) є одним з ключових будівельних метеріалів в органзмі. У людини в значних кількостях міститься в нервовій та жировій тканинах, печінці тощо. Біохімічний попередник стероїдних гормонів, жовчних кислот, ліпопротеїнів (сполук, у формі яких ліпіди транспортуються по організму) та вітаміну D. Але надлишок холестеролу в організмі людини призводить до утворення жовчних каменів, його відкладення на стінках судин та порушення обміну речовин.
Певна небезпека в тому, що не можна побачити або відчути високу концентрацію "поганого" холестерину в крові. Тому рекомендується зробити ліпідограму (аналіз крові на холестерин) кожній людині хоча би раз у віці після 20-ти років. І щорічно, після 30-ти років — любителям вживати жирну їжу, при наявності зайвої ваги, або родича з серцево-судинним захворюванням.
Тому контроль рівня холестерину та ліпопротеїдів різних фракцій є важливим для розуміння стану свого організму.

https://cutt.ly/bn3e7ON - нагадуємо, що компексний аналіз даних показників доступний у МЛДЦ за ціною 245грн. Будьте здорові!