Корисні звички для здоров’я серця

Корисні звички для здоров’я серця

7 жовтня 2021р.

Серцево-судинні захворювання — серед основних причин смертності у світі. В Україні вони спричиняють 63 % усіх смертей. Багато з таких хвороб можна попередити, змінивши поведінку чи звички. Тож, що робити, щоби допомогти серцю бути здоровим?

  1. Вживайте «здорову» їжу

Уникайте переїдання. Дотримуйтеся раціонального й різноманітного раціону. Його основою має стати принцип «тарілки здорового харчування», де 50 % становлять овочі (крім картоплі) та фрукти, 25 % — ½ цільнозернові продукти, 25 % — білкова їжа (нежирні види м’яса, риба, бобові). Скоротіть обсяг насичених жирів та солі в раціоні. обережно ставтеся до напівфабрикатів та готових продуктів із високим вмістом солі. Уважно вивчайте пакування товарів, які купуєте, звертайте увагу на вміст солі, цукру, калорійність та жирність.
Читайте також: Що їсти для здоров'я серця

  1. Будьте активними

Спробуйте змінити малорухливий спосіб життя. Помірна, утім регулярна, фізична активність — чудовий спосіб попередити серцево-судинні захворювання. Вона покращує настрій, знижує рівень стресу. Неважливо, що ви обираєте: біг чи ходьбу, плавання чи командні ігри — головне —  витрачати на ці активності щонайменше 150 хвилин на тиждень і робити це із задоволенням.

  1. Відмовтеся від куріння та вживання алкоголю

Безпечної дози алкоголю немає. Його вживання (як і паління цигарок) збільшує ризики серцево-судинних захворювань. Як куріння впливає на серце: 5 фактів 
Водночас відмова від куріння вже через рік дозволить удвічі знизити ймовірність виникнення серцевого нападу вдвічі проти такої ймовірності в курця. 

Читайте також: Як алкоголь впливає на здоров'я: про незворотні наслідки та про  Куріння: як побороти залежність?

  1. Підтримуйте здорову вагу

Зайва вага — ворог для вашого серця, вона несе багато ризиків для здоров’я. Через неї серце має працювати сильніше. Надлишкова вага також наражає вас на ризик розвитку атеросклерозу, гіпертонії, серцевого нападу та інсульту.

Пам’ятайте, що у ваших силах підтримувати власне здоров’я та піклуватися про тіло. Зробіть вибір на користь здорового способу життя й допоможіть серцю працювати довго та без проблем!

Читайте також: Що треба знати про вагу